top of page
תמונה ספרים לאתר.jpg

פסקי דין והצלחות משרדנו

ת.א. 1604-05-10 עזבון המנוחה פלונית נ' משרד הבריאות (מחוזי ירושלים), ע"א 6886/12 בביהמ"ש העליון

 

נפסקו למשפחת המנוחה, שנפטרה בעקבות רשלנות רפואית, בשל זיהום כתוצאה מהליך רפואי, לאחר ערעור בבית המשפט העליון בע"א 6886/12 בפני כב' השופטים עמית, דפנה ברק ארז וחיות סכום של כ- 5.4 מיליון ₪.

רשלנות

רפואית

ת.א. 1604-05-10 פלונית נ' משרד הבריאות (בבית המשפט המחוזי בירושלים) החלטה מ- 13/12/2010)

 

בית משפט קיבל בהחלטה תקדימית, בקשה לגילוי פרוטוקולים של ועדת הבדיקה הפנימית, של משרד הבריאות בעניינה של המנוחה, שנפטרה בעקבות רשלנות רפואית, וקבע, כי על אף שהמדובר במסמכים פנימיים של בית החולים, אשר לגביהם הועלתה טענת חיסיון מטעם משרד הבריאות, יש להיעתר לבקשה. 

רשלנות

רפואית

ת.א. 8898-05-10 פלוני נ' איילון חברה לביטוח בע"מ (בבית המשפט המחוזי בירושלים) 

ייצוג תובע בעל אזרחות ישראלית ואמריקאית, אשר נפגע בתאונת דרכים, בעת שהתגורר בישראל.  בעקבות הגשת התביעה ובמסגרת הליכי גישור, שולמו לתובע סך של 3,400,000 ש"ח, לאחר שהוכח פוטנציאל השתכרותו לפי בסיס השכר האמריקאי, הגבוה מבסיס השכר בישראל. 

תאונת דרכים

ת.א 14770-11-11 פלונים נ' ביטוח חקלאי ואח' (בבית משפט השלום בירושלים)

 זוג תיירים מרוסיה, שבאו לנפוש בישראל בחופשת חג המולד, נפגעו בתאונת דרכים.  לאחר ובעקבות הגשת התביעה, תוך הוכחת הפסדי שכרם ברוסיה, לרבות דיון בשאלת גיל הפרישה ברוסיה וגובה נכותם הן בתחום האורטופדי והן בתחום הגסטרואנטרולוגי, שולם להם סכום של 320,000 ש"ח.

 

תאונת דרכים

ת.א. 4348/06 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ ואח' (בבית משפט השלום בירושלים)

שולם סכום של כ- 590,000 ש"ח, ערכם נכון להיום כ- 800,000 ש"ח, בעקבות הגשת תביעה, לתובעת שנפגעה בתאונת דרכים ונפגעה בכתפה וכתוצאה מכך נגרמה לה נכות תפקודית שמנעה ממנה לחזור לעבודתה כגננת.  

תאונת דרכים

ת.א. 25564-09-10 פלוני נ' מגדל (בבית משפט השלום בירושלים)

 

קיצבה חודשית שולמה לתובע שסבל מאובדן כושר עבודה בשל מחלת לב, לאחר שחברת הביטוח דחתה את פנייתו.  בעקבות התערבות משרדנו, שכללה הגשת תביעה והליכי גישור, הכירה חברת הביטוח בזכותו של התובע לתגמולים על פי הפוליסה. 

אבדן כושר עבודה

ת.א 27660-11-10 פלוני נ' כלל חברה לביטוח (בבית משפט השלום בירושלים)

תובע ששילם כל ימיו הבוגרים פרמיות בגין ביטוח סיעודי, נתקל בשוקת שבורה כאשר הפך לסיעודי.  חברת הביטוח סירבה לשלם לתובע את התקבולים המגיעים לו על אף שלא הייתה כל מחלוקת כי התובע הוא סיעודי, בטענה כי לתובע לא מגיעים תקבולים בשל "החמרת מצב קודם".

בעקבות הגשת התביעה שילמה חברת הביטוח בפשרה את מלוא תקבולי התובע, לאחר שהובהר לחברת הביטוח כי על פי לשון הפוליסה הגדרת "מצב קודם" מתייחסת אך ורק לתקופת האכשרה או לתקופה שלפני תקופת הביטוח. 

ביטוח סיעודי

ת.א.4961/01 פלונית נ' קניון אשדוד (בבית משפט השלום בבאר שבע)

 

ייצוג התובעת שהחליקה על שלולית מים בקניון.  בתיק נתבע קניון אשדוד והמבטחת, אשר הגישו הודעת צד ג' נ' חברת ניקיון שעבדה בקניון.  בסופו של ההליך פוצתה התובעת בסכום של 220,000 ש"ח מעבר לתקבולי המוסד לביטוח הלאומי.  סכום שערכו נכון להיום הינו  450,000 ש"ח.

נזקי גוף בשטח ציבורי

ת.א. (שלום-ירושלים) פלוני נ' גאמפ פיטנס בע"מ ואח' (בבית משפט השלום בירושלים)

  

הנושא: חבות מחזיק מכון כושר – תאונה במכון כושר – ייצוג תובע

 תביעת פיצויים בגין חבות מחזיק מכון כושר ומבטחתו.  התובע, חייל כבן 22 שנים, התאמן במכון הכושר הנתבע, על מכשיר כושר לחיזוק שרירי החזה ("גלדיאטור"), כשלפתע השתחררו משקולות במשקל כולל של 25 קילו על ידו הימנית וגרמו לו לחבלה.  נכות הרפואית הינה בשיעור של 5% (מוסכמת).  בית משפט השלום בירושלים דחה את התביעה. הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים (ע"א 6180/99) ובעקבות עיקרי הטיעון הגיעו הצדדים לפשרה, והתובע פוצה על נזקיו בהתאם לנכותו ולפגיעתו.

נזקי גוף חדר כושר

בל 12214/06 פלוני נ' המוסד לביטוח הלאומי (בבית הדין לעבודה בירושלים)

 ייצוג תובע שעבד כנגר כנגד המוסד לביטוח הלאומי, כאשר בעקבות התביעה הכיר המוסד לביטוח הלאומי בפגיעותיו של התובע בגין "מרפק טניס" Tennis Elbow על פי תורת המיקרוטראומה כתאונת עבודה.

על מנת להכיר בתאונת עבודה בדרך של מיקרוטראומה יש להוכיח פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן הסבה נזק זעיר עד שהצטברות נזקים אלו הביאו לנזק ממשי הפוגע בכושר עבודתו של המבוטח, כאשר רק בעקבות הגשת התביעה הכיר בכך המוסד לביטוח הלאומי.

ביטוח לאומי

ת.א.4057/01 צעצועי צפניה נ' הדר חב' לביטוח בע"מ (בבית משפט השלום בירושלים)

ייצוג חברת יבוא של צעצועים, בגין נזקי רכוש עקב פריצה למחסניה, לאחר שהנתבעת סירבה לשלם לה את תגמולי הביטוח בטענות שונות.  לאחר דיון הוכחות וחקירות כל העדים, הסכימה חב' הביטוח לשלם לתובעת את כל הסכום הנתבע. 

ביטוח נזקי רכוש

.ת.א. 6784-09-11 פלוני נ' קומברס (בית המשפט מחוזי מרכז) 

 

בית המשפט המחוזי אמנם הכיר בקשר הסיבתי שבין סוכרת מסוג 2 ואוטם שריר הלב כתוצאה מפעילות בלתי חוקית בה עסק התובע, על ידי הנתבעת.  

נפסק כי אם ייעתר בית המשפט לתביעת התובע, ימצא מעודד הפרת החוק באופן בוטה כשהוא מאפשר לתובע להיבנות מכך, ותהא בכך פגיעה בעקרון הצדק ובאמון הציבור במערכת המשפט, בפרט כשהתובע עצמו מודה במעשיו הפליליים, לא מכחיש אותם כלל, וטוען שמעשיו אלו הם שגרמו לנזקיו.

ת.א. 30661-05-16 פלונית נ' הכשרה חברה לביטוח בע"מ ואח' (בבית משפט השלום בירושלים)

במסגרת פשרה שהושגה לאחר הגשת תביעה שולם לתובעת פיצוי בסך של 225,000 ש"ח בגין פגיעה בקרסול בשל תאונת דרכים.  

תאונת דרכים

נזקי גוף נתבעים

bottom of page